Zadaj ŠPZ a zisti napr. platnosť poistky

Autor: Matúš Babjak | 11.2.2016 o 16:45 | Karma článku: 1,07 | Prečítané:  458x

Dnes tu mám aplikáciu, pri ktorej každý motorista zbystrí pozornosť.   Aplikácia SPZ SK je skvelá aplikácia, cez ktorú si ptostredníctvom ŠPZ môžete skontrolovať všetky dôležité veci okolo vášho auta...

 

Prever SPZ

napr. poistky, či nie je kradnuté a pod. . Samozrejme si treba uvedomiť, že ide len o informatívne údaje.

Skúšal som to na našom aute a údaje vyhodilo presné – od poisťovne, ktorú máme, až po číslo poistnej zmluvy a základné informácie o aute ako je názov či model a farba.   Možno si niektorí z Vás kladú otázku načo je táto aplikácia dobrá.

Ja si myslím, že ju človek vie využiť napríklad keď kupuje jazdené auto. V tomto prípade si dokáže rýchlo preklepnúť ako na tom dané auto je. Ďalšou vhodná príležitosť sa naskytne pri havárii – rýchlo si preveríte, či je dané auto poistené (tejto situácii sa však snažte vyhnúť).

Spz sk Overovanie

Ako aplikácia funguje

Stačí zadať ŠPZ auta, ktorá Vás zaujíma a opísať náhodne vygenerovaný overovací kód. Potom Vám aplikácia vyhodí údaje, ktoré som spomenul vyššie. Ešte pre istotu musím povedať, že aby aplikácia bežala potrebuje mobilný internet/wiffi.

Záver

Trocha zbytočné mi príde musieť zadávať overovací kód (v ČR verzii to nie je potrebné). Inak nemám aplikácii čo vytknúť. Logika ovládania a aj logika podania informácii je v poriadku. Taktiež sa mi páči dizajn aplikácie – niekedy je menej viac.

+

Dizajn

Logika ovládania

Zadávanie overovacieho kódu

Len Android variant

Autor: Jakub Weiser

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?