Spothill - bude bežný aj u nás?

Autor: Matúš Babjak | 12.1.2016 o 16:56 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  165x

Že by sme tu mali opäť širšie využitie našich chytrých telefónov? Dnes nám toho telefóny ponúkaju naozaj veľa. Je to v podstate počítač do vrecka.

 

 

Ako môžme vidieť, ani vývoj telefónov sa nie a nie zastaviť, aj keď je už celkom ťažké si predstaviť, čo viac nám ešte môžu priniesť. Stále sa šak najde nejaký nový nápad. Pre niekoho viac, pre iného menej využitelný. A niekedy len stačí byť kreatívny a môžeme danú vec použiť na úplne niečo iné ako to bolo vytvorené. Jednu takúto novinku Vám ukážeme aj dnes. Jej využitie je pomerne veľké, stačí sa len trošku zamyslieť.

 

 

iBeacons patrí medzi najvýznamnejšie nové mobilné technológie. Tieto low-costové zariadenia komunikujú s aplikáciami chytrých telefónov prostredníctvom signálu Bluetooth. V roku 2014 testovalo iBeacons mnoho predajcov vrátane Macy’s alebo Target. Teraz sa k iBeacon technológii obracajú stovky veľkých reťazcov a chystajú sa ju využiť ku komunikácii s bežnými zákazníkmi v obchode. Spothill využíva licenciovanú technológiu Apple iBeacon a sú kompatibilné s apple produktami a aplikáciami.

 

 

 

 

Využitie v praxi

Miami International Airport

Pri leteckej doprave ešte chvíľu  ostaneme. Medzinárodné letisko v Maiami sa stalo vôbec prvým letiskom, ktoré umiestnilo beacony ku všetkým vchodom, odbavovacím prekažkam či geatom. Po inštalácií na celom letisku budu môcť cestujúci získať presné informácie o meškaných letoch, príletoch, odletoch a veľa ďalšieho. Cestujúci na letisku v Miami teraz budú mať aktuálne správy na každom kroku svojej cesty letiskom.

 

Apple

Apple inštaloval beacony vo všetkých svojich obchodoch v USA. Nie je žiadnym prekvapením, že spoločnosť, ktorá spustila revolúciu iBeacon technológie, na ňu v Decembri 2013 sama vsadila. Telefóny s aplikáciou Apple App Store môžu napr. obdržať upozornenie, kedy sa môžete stretnúť s vaším Apple technikom alebo či už je vaša oprava hotová.

 

Major League Baseball

Do konca marca 2014 nainštalovalo 20 z 30 ligových tímov na každom svojom štadióne asi 100 baconov. NA KAŽDOM ŠTADIÓNE! To už je naozaj slušný počet. Tieto beacony podávaju návštevníkom relevantné informácie - upozorňujú na body záujmu v rámci štadiónu, ponúkaju kupóny do obchodov pre fanúšikov a naviac zobrazujú mapu, ktorá vas ľahko navedie až k Vášmu sedadlu.

 

Macy’s

Macy’s sa stal prvým predajcom, ktorý rozmiestnil beacony vo veľkom merítku do viac než 800 svojích vlajkových obchodov. V budúcnosti má byť nainštalovaných po celých obchodných domoch viac ako 4000 bekonov, ktoré budú rozosielať personalizované ponuky, zľavy, odporúčania a odmeny pre zákazníkov.

Zjavne je táto technológia využivaná hlavne v zahraničí a podľa všetkého má množstvo výhod. U nás až takéto využitie zatiaľ nemá a rozširuje sa pomaly. No aj to je len otázka času. Túto technológiu už využíva napríklad tech. múzeum v Brne od Spothill. 

 

Spothill je voľne dostupný na Google play či App Store.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?