Weblytics - Analýza Webu

Autor: Matúš Babjak | 11.1.2016 o 10:58 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  163x

V dnešnom článku vám prinesieme návod, ako jednoducho analyzovať svoj web - samozrejme ak nejaký vlastníte. Určite viete, že ak máte vlastný web a myslíte to s ním vážne, preraziť nie je také jednoduché.

 

Pokiaľ si niekto myslí, že si založí web a čitatelia či zákazníci sa mu len tak pohrnú, je na omyle. Aj na vybudovanie webu treba nejaký čas. Mnohokrát to trvá aj rok neustálej práce. Všetko záleží na tom, čo od toho očakávate. Aplikácia Weblytics Vám o vašom webe už niečo dokáže prezradiť.

 

Čo Weblytics analyzuje?

Aplikácia je jednoduchá a prehľadná, no isté nedostatky sa vždy nájdu. Poďme ale na to postupne. Už na začiatku po zadaní svojej domény na vás vyskočia Vám podobné weby. Netreba byť sklamaný ak to tak nebude. Pri testovaní aj kvalitných webov boli prípady, kedy nevyskočilo vôbec nič. Následne po kliknutí na svoju doménu sa Vám zobrazí anaýza webu. 

Na začiatku pri Vašej doméne by sa mal zobraziť stručný popis o čom Váš web je. V prípade, že tam máte No Description, odporúčam skontrolovať či to máte na webe nastavené - je to dôležitý údaj (no mohlo sa stať, že ho len aplikácia nezaznamenala).

Následne sú aďalšie štatistiky ako: 

Global rank (Alexa rank)

Reach rank

Page views rank

Reach per milion

Page views per users

Page wiews per milion

 

Načítanie rýchlosti:

Rýchlosť načítania Vášho webu

Rýchlejšie weby

Linky na stránke

Tiež zobrazuje krajiny Vášej návštevnosti v % 

 

Priblíženie 

Sú moje hodnoty dobré? Overiť sa to dá jednoducho. Zadajte do aplikácie link Vašej konkurencie a môžete sa porovnávať. Prípadne môžete na skúšku zadať aj naozaj kvalitný web ako napríklad Apple.com aby ste vedeli porovnať aké čísla je možné dosiahnuť, aj keď práve v tomto prípade je to už naozaj extrém. Určite čo mi v aplikácii chýba je Page rank. Je to údaj, ktorý nie je nutné kontrolovať nejak často, pretože jeho hodnota sa mení veľmi pomaly. Page rank sa buduje rokmi aktívnej práce na webe - je to dôležitý údaj.

Posledná vec pre tých, ktorí s webom len začínajú: Web sa nebuduje len aby zaujal užívateľa, ale musí byť správne nastavený aj pre vyhľadávače ako napr. Google, Yahoo…. Pretože práve vyhľadávače sú dôležitým zdrojom Vašej návštevnosti. A o tom ako máte svoj web optimalizovaný, hovoria aj tieto údaje. To všetko sa dá zhrnúť do jedného slova - SEO optimalizácia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?