Eye Doctor:Trainer - otestuj si svoje oči

Autor: Matúš Babjak | 4.1.2016 o 10:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  208x

Dnes som vyskúšal aplikáciu Eye Doctor-Trainer od spoločnosti Bytepioneer. Ak Vám meno spoločnosti evokuje skôr aplikácie na ochranu súkromia, máte pravdu.

Známe sú ich aplikácie ako Blokuj Kameru, Spy protection a Mic Block - Chráň sa pred odpočúvaním.

 

 

Pozrime sa teda na aplikáciu Eye Doctor bližšie. Privíta nás úvodná strana, kde nájdeme Začatie tréningu, Očný test, Osobné štatistky a samozrejme nechýbajú ani nastavenia, kde si môžeme zapnúť/vypnúť zvuky a vibrácie, základné informácie o aplikácii a pod. . 

Poďme sa ale teraz pozrieť na to najdôležitejšie a to je samotná funkčnosť. Ako prvé som vyskúšal tréning očí. Môžeme si nastaviť čas trvania testu (3, 5, 7,10,15, 20). Skladá sa zo 6 cvikov a ku každému z nich máme aj návod. Test nám vygeneruje slová a našou úlohou je prečítať ich. Ak ich prečítať dokážeme, zvolíme možnosť „Mohol som prečítať“ a keď nie, tak:“ Nemohol som prečítať“. Keď sa test ukončí, pridelia sa nám body a výsledok je zaznamenaný v osobných štatistikách. 

Zo začiatku som bol skeptický, lebo si nemyslím, že by mobilná aplikácia mohla nejakým spôsobom pomôcť pri rozlišovaní očnej vady prípadne diagnózy, no po vyskúšaní som prišiel na niekoľko poznatkov. Aplikácia mi ukázala, že aj oči je možné precvičovať - podľa mňa je práve na toto skvelá a pomohla mi aj v akej takej pravidelnosti cvičenia . Na aplikácii sa mi páčila funkčnosť a nápad. Menej sa mi páči, že na výber je len jeden jazyk a slabší dizajn. 

Musím poďakovať aj firme Bytepioneer za to, že nám umožnila otestovať túto aplikáciu bezplatne. Aplikácia je prístupná na Android a Blackbery cez Snap.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?