Koktejly - miešané nápoje

Autor: Matúš Babjak | 25.12.2015 o 17:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  128x

Prvá česká aplikácia na miešanie alkoholických koktejlov s receptami, ktoré zvládne naozaj každý. Máme tesne pred Novým rokom a myslím, že mnohí ocenia typ na dobrý drink. 

Drtivá väčšina sa drží receptov podľa IBA ( Medzinárodná barmanská asociácia), no niektoré recepty na koktejly sú zjednudušené. Nemusiš byť barman na to, aby si to zvládol aj sám a pripravil si super drinky pre svojich hostí.  

Čo v aplikácii nájdete?

S touto aplikáciu si môžeš vybrať zo stovky českých receptov na miešané nápoje. O každom najdeš, prehľadný zoznam ingrediencií, ktore budeš k príprave koktejlu potrebovať. No a samozrejme postup k jeho príprave, ktorý je dostatočne zjednodušený na toľko, aby si to zvládol, aj keď nie si barman. 

Nemáš šejker? Nevadí. Autor aplikácie myslel aj na to a pripravil skvelé tipy, ako si poradiť bez neho a v podstate pri mnohých koktejloch ho ani nebudete potrebovať. Avšak k takmer každému drinku budete potrebovať ľad aj napriek tomu, že nie všade je spomenutý, upozorňuje autor. 

V prípade že si svoj obľúbený koktejl v zozname nenájdete, alebo máte svoj vlastný osvedčený koktejl, s ktorým sa radi podelite aj s ostatnými, môžete autora kontaktovať. Rád ho pridá na zoznam po jeho odskúšaní pri dalšej aktualizácii s Vaším pomenovaním. 

 

A čo ešte?

Aplikácia Vám umožňuje zdieľať recepty na sociálnych sieťach, prípadne ich preposielaľ na mail, aby ste sa mohli podeliť so svojími známymi. Nie som zástancom toho, ak to niekto s alkoholom preháňa a preto veľmi oceňujem označenie každého drinku “ako dáva” aby ste to s pitím neprehnali. Ako drink vyzerá, vidíte na obrázku. Niektoré z nich nie sú najkvalitnejšie, no podľa autora je to len dočasné. Aplikáciu môžete nájsť na Google Play zdarma. Prajeme veľa úspešných drinkov s rozumným záverom.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?