HZS -Horská záchranná služba vydala aplikáciu

Autor: Matúš Babjak | 11.10.2015 o 19:50 | Karma článku: 1,15 | Prečítané:  145x

 Aplikácia, ktorá môže zachrániť ľudské životy, dokáže urýchliť čas príchodu horských zachránarov a tiež šetriť náklady na každú záchrannú akciu.

 Najväčším problémom je lokalizovať ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Veľa krát horská záchranná služba nedostane presné informácie o tom, kde sa zranený nachádza. To výrazne komplikuje celú záchrannú akciu, predlžuje to čas príchodu HZS a tiež sa tak  zvyšujú náklady pri každej akcii. 

 

Aplikácia obsahuje:

Horská záchranná služba vydala aplikáciu, ktorá vďaka GPS lokalizácií dokáže výrazne upresniť a urýchliť čas príchodu HZS. Umožňuje volanie na linku tiesňových volaní 18300 Horskej záchrannej služby, spolu s hlasovým hovorom ide aj informácia o GPS polohe a tiež umožňuje odosielanie tiesňových SMS správ, s použitím aktuálnej GPS pozície. Tá sa využíva najmä v prípade, ak nie je dobrý signál na operátora. Podporuje aj komunikáciu pre nepočujúcich. Pomocou aplikácie získate čerstvé informácie o lavínovej situácii a výstrahách v jednotlivých pohoriach Slovenska. Získate kontakty, užitočné rady pre pohyb vo vysokohorskom prostredí a v neposlednom rade krátky návod na poskytnutie prvej pomoci. Aplikácia obsahuje užitočné nástroje : svetlo a SOS svetlo.

 

 

 

HZS App dostupná 

 Aplikácia HZS je už voľne dostupná. Celé leto mala byť aplikácia skúšaná verejnosťou, pretože to je asi jediný spôsob ako aplikáciu najlepšie otestovať a v prípade potreby vyladiť. Túto jeseň má dostať aplikácia nový upgrade. Aplikácia HZS je dostupná zatiaľ len pre Android, no od budúceho roka bude aplikácia spustená aj pre ďalšie operačné systémy.

Stiahni pre Android

www.apliblog.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?